Img 669.jpg

Kasa fiskalna – ciągłe zapotrzebowanie

Tak naprawdę wciąż przybywa liczba podatników na zapotrzebowanie kasy fiskalnej, czy też samej drukarki. Jednak zanim do tego dojdzie, wiąże się to z tym, że trzeba przejść rozważenie prawne, jak również techniczne.

Znana nam kasa fiskalna, to sprzęt, który drukuje paragony, musi w takim wypadku zostać zaprogramowana jeszcze przed rozpoczęciem działalności gospodarczej, aby być po prostu gotowym na otwarcie sklepu w stu procentach, bez żadnych niedociągnięć i problemów technicznych. Należy wprowadzić do niej m.in. :
– poprawną nazwę produktów, które znajdują się w Twoim lokalu,
– ceny jednostkowe, a w nich poprawne stawki podatku VAT, odpowiadające danej usłudze, towarowi
Podatnik może załatwić to sam, lub zgłosić to odpowiednim specjalistom – serwisowi kas fiskalnych. Załóżmy, że w danej chwili orientujesz się, że Twoja kasa fiskalna została źle zaprogramowana i nie wiesz co zrobić. Np: Kiedy jesteś zwolniony z podatku, a mimo to on Ci się pokazuje (23% VAT). Kto odpowiada za takie usterki i niedociągnięcia?

Osoba, której musisz to zgłosić

Za to odpowiadasz Ty – podatnik, a niestety nie serwis kas fiskalnych. W przypadku, gdy podałeś nawet właściwe dane, które należy wprowadzić do kasy, to masz obowiązek rozwiązać ten problem jako przedsiębiorca swojej firmy.

Wszystko pięknie, ale jak to zrobić, skoro się na tym nie znam?

Niestety, kasa ma taką specjalność, że jej pamięci nie można zmienić. Treść i dane paragonu można skorygować tylko w taki sposób, że wprowadzimy wszystko sami przed jego wydrukowaniem. Jest to dodatkowa, niepotrzebna praca, która nie zajmuje zwykle dużo czasu, ale warto sprawdzić dane, zanim serwis oficjalnie je doda do tej kasy.


Zobacz: https://www.kasyidrukarki.com.pl/


Prowadzenie działalności, to duża odpowiedzialność

Jak sami widzimy, nie jest to takie proste, zwłaszcza, że każdy problem spoczywa na naszych barkach, nawet jeśli skorzystaliśmy z usługi, którą wynajęliśmy. Dlatego bardzo ważną cechą takiego przedsiębiorcy jest cierpliwość, determinacja i organizacja.