Img 815.jpg

Zawód – Copywriter

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu copywritingiem mogli zajmować się wyłącznie pracownicy agencji reklamowych, i uzyskanie posady w jednej z nich nie było łatwe. Współczesny świat pisania na zlecenie wygląda jednak znacznie bardziej zachęcająco! Jeśli interesuje Cię marketing także promocja w Internecie, a przy tym jesteś nieco talentu do pisania, praca online jako copywriter może Cię zainteresować. Ale od czego zacząć swoje poszukiwania w świecie copywritingu?

Żeby zyskać dobrze płatne zlecenia, będziesz potrzebować portfolio oraz własnej strony, za pomocą której zachęcisz klienta do współpracy. Na wstępie nie musisz inwestować w wyjątkowo rozbudowany design strony – wystarczy, aby była prosta także wyglądała profesjonalnie. Ale co powinno znaleźć się w Twoim portfolio copywritera, jeśli dopiero zaczynasz? To proste – zamieść tam przykładowe teksty z innych dziedzin albo link do naszego bloga.


Blog o podobnej tematyce: strony ze zleceniami copywriter


Początki zawsze bywają usłane przeszkodami, i praca w Internecie nie jest wyjątkiem z tej reguły. Nie posiada innej drogi – może będziesz musiał zgłosić się do wielu potencjalnych klientów, zanim znajdziesz kogoś, z kim nawiążesz współpracę. Nie pozwalaj jednak, aby początkowe trudności odebrały Ci wiarę we swój sukces! Każdy copywriter zaczynał w podobny sposób, ale udało się ale tym, którzy się nie poddali.