Jest Img 27.jpg

Co to jest mały ZUS?

Prowadzisz przedsiębiorstwo? Nie przędziesz najlepiej? Może warto pomyśleć o finansach w swojej firmie. Dzisiaj masz możliwość skorzystać z obniżenia składek. Tym właśnie jest mały ZUS.

Jakie musisz spełnić warunki, by otrzymać mały ZUS?

Na początek warto zwrócić uwagę, działalność opiera się na wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej w skrócie (CEIDG).

W pierwszej kolejności jest to prowadzenie działalności gospodarczej opartej na wpisie do CEIDG czyli Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, następnie także brany jest pod uwagę Twój przychód z poprzedniego roku kalendarzowego. Warto wspomnieć, że są pewne ograniczenia, nie mógł on przekroczyć trzydziestokrotności minimalnego wynagrodzenia.

Kiedy nie dostaniesz obniżonej składki ZUS?

Obecnie jest wiele wytycznych, które ograniczają przyznanie tego przywileju, warto pamiętać, że przedsiębiorca, który w poprzednim roku prowadził działalność gospodarczą krócej niż sześćdziesiąt (60) dni, w poprzednim roku przedsiębiorca rozliczał się za pomocą karty podatkowe lub wykorzystałeś zwolnienie sprzedaży od podatku VAT, a także warto wiedzieć, że nie możesz skorzystać z małego ZUSu w roku, gdy rozpoczynasz działalność gospodarczą.

Mały ZUS przysługuje przez 36 miesięcy, wszystko wygląda pięknie jednak warto zwrócić uwagę na wszystkie wyliczenia, by przypadkiem nie naciągnąć państwa na straty, a co jest z tym związane nie narazić siebie na ogromne kary finansowe za próbę oszustwa. Życie bywa przewrotne i czasem gdy chcemy lepiej wychodzi coś niepewnego, mało stabilnego. Doskonałą pomocą może okazać się doświadczony księgowy, który nie tylko sprawnie poprowadzi naszą papierologię, ale także pomoże wybrnąć z wszystkich problemów.


O e-commerce: https://www.drukcd.com.pl/


Warto skorzystać z wszystkich udogodnień, jednak należy przestrzegać prawa i przepisów, niestety osoby próbujące kombinować często łapane są na gorącym uczynku, gdzie tracą wszelkie uprawnienia, a także muszą uporać się z karami finansowymi.