Zgosi Img 546.jpg

Gdzie zgłosić kasę fiskalną?

Posiadanie własnej działalności gospodarczej wiąże się z wieloma wyzwaniami oraz zadaniami do wykonania. Jednym z nich jest założenie własnej kasy fiskalnej w momencie gdy dochody naszej firmy przekroczą liczbę 20 tysięcy złotych.

W takiej sytuacji właściciel firmy zobowiązany jest do zgłoszenia do określonego Urzędu Skarbowego pisma, w którym opisana jest dokładna liczba oraz miejsce używania kas fiskalnych. Należy pamiętać również, że pierwszy etap działania jaki musimy wykonać jest założenie 1/5 liczby docelowych kas najpóźniej w dniu przekroczenia limitu dochodów, abyśmy kolejnego dnia mieli już możliwość korzystać z jednej z nich.

Firmy, którym udało się już założyć kasę fiskalną muszą pamiętać o tym, że niezbędne jest wykonanie fiskalizacji kasy przy obecności serwisanta, który w przyszłości będzie zajmował się naprawą usterek naszego sprzętu. W ciągu 7 dni od fiskalizacji zarówno przedsiębiorca, jak i serwisant zobowiązani są dokonać zgłoszenie w Urzędzie Skarbowym. Zgłoszenie ma na celu uzyskanie od Urzędu Skarbowego numeru ewidencyjnego kasy, z której dane przedsiębiorstwo będzie korzystać. Każda kasa posiada swój indywidualny numer nadany przez urząd.

Warto przygotować się wcześniej do tego procesu, ponieważ wymaga on od nas wielu działań. Obecnie dzięki wprowadzonym prawom mamy możliwość zgłoszenia kas oraz ich założenia w kilku etapach. Dzięki temu na początku naszej przygody z kasami możemy założyć jak już wspominano 1/5 liczby planowanych kas. Pozostałe musimy jednak posiadać już w naszej firmie w kolejnym miesiącu. Każda z nich musi zostać poddana fiskalizacji pod okiem serwisanta oraz zostać zgłoszona do Urzędu Skarbowego w celu uzyskania numeru ewidencyjnego.


Blog z tego tematu: http://www.elektronikom.pl/


Jest to działanie, o którym wielu przedsiębiorców nie wiedziało. Właśnie z tego powodu należy dokładnie zapoznawać się z informacjami dotyczącymi prowadzenia własnej działalności. Tylko dzięki temu będziemy mieć możliwość poradzenia sobie ze wszystkimi wyzwaniami, które pojawią się na naszej drodze.